Joanna Łukaszewicz-Bernady

Autorka i trenerka metody pracy z ciałem w ruchu Living Dance Form, od 2003 roku prowadzi warsztaty rozwoju osobistego. Prowadzi szkołę trenerek Living Dance Form, do tej pory w 4 edycjach wzięło udział 40 kobiet.

Podróżowała po Stanach Zjednoczonych, między innymi biorąc udział w warsztatach Arnolda Mindella (Processwork), Victora Sancheza (Toltecas.com) i Mariane Karou (Dance Alive).

Przez kilka lat studiowała Psychologię Zorientowaną na Proces w ośrodku Poza Centrum w Warszawie, ucząc się m.in. od Joanny Dulińskiej, Michała Dudy, Kate Joe, Joe Goodbreada oraz od wielu innych processworkerów podczas Worldwork Seminar 2008 w Londynie. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Certyfikowana trenerka Dance Alive (Mariane Karou). 

W latach 2004 - 2014 współpracowała z Dojrzewalnią Róż i w ramach festiwalu dla kobiet Progressteron prowadziła warsztaty rozwojowych w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz podczas edycji letnich (m.in. Zakopane, Jastrzębia Góra, Żywiec, Kukle). W 2015 w ramach organizowanego przez Dojrzewalnię Róż Wzlotu Kobiet przeprowadziła wystąpienia połączone z warsztatem dla kilkuset kobiet w Warszawie, Poznaniu i Gdyni. W 2008 współpracowała z Akademią Zwierciadła prowadząc dla czytelników warsztat "Uwolnij swoje ciało z Living Dance Form". Przez kilka lat powadziła również kilkudniowe wakacyjne warsztaty rozwojowe, współpracowała z różnymi ośrodkami  (Ośrodek Tu i Teraz w Kawkowie, Trzy Źródła w Kotlinie Kłodzkiej) oraz prowadziła warsztaty świadomości ciała podczas festiwalu psychologi procesu Pop Kreacje. W roku 2016 w ramach współpracy ze Sławomirą Kwiatkowską i Altermed przeprowadziła cykl warsztatów Living Dance Form dla psychologów i trenerów. 


Interesują ją techniki rozwoju, które łączą ciało, emocje, ducha i umysł, które budują połączenie, między tym, co duchowe, rozwojowe, a naszą codziennością. 

Inspiruje się psychologią zorientowaną na proces, świadomością ciała i pracą z ciałem Lowena, Feldenkreisa, George Leonarda, Embodiment Marka Walsha, Aikido, a także technikami szamańskimi pochodzącymi z Hawajów i Meksyku.

Poszukuje nowych wzorców ruchowych poprzez doświadczenie różnych technik, sportu i aktywności ruchowych. Do pracy z ciałem wplata pracę z umysłem, psyche a także metytację, do których inspirację czerpie z książek i warsztatów Tenzina Wangyala Rinpoche (buddyzm tybetański).

W 2003 ukazała się Księga Dobrych Wróżb jej autorstwa, wydana przez Radio Zet oraz Wiedzę i Życie.

Od kilku lat interesuje ją idea wolnej edukacji w Polsce i swoją wiedzę oraz doświadczenie wykorzystuje w kontakcie z dziećmi.

Witaj w Alchemii ruchu!

Pomagam osobom, pragnącym od życia WIĘCEJ, odnaleźć drogę do własnego ciała, do LEPSZEGO CZUCIA się w swoim ciele, do większej LEKKOŚCI bycia i RADOŚCI życia. Pomagam też usprawnić połączenie pomiędzy ciałem a umysłem i pomiędzy różnymi aspektami naszej natury. Wierzę, że ludzie, którzy to mają, którzy żyją świadomie, tworzą LEPSZY ŚWIAT dla siebie i swoich bliskich. Wierzę też, że w ten sposób jesteśmy w stanie wydobyć najlepszy potencjał z nas samych, jednocześnie nie napinając się i nie wymusząc wielu rzeczy po drodze. Jestem też przekonana, że znając lepiej siebie, własne granice, szanując granice innych, możemy budować bardziej SZCZERE I AUTENTYCZNE RELACJE, możemy budować swoje miejce w świecie i ŻYĆ W HARMONII. 

>