Sesje indywidualne Living Dance Form

Zapraszam na sesje indywidualne pracy z ciałem i budowania świadomości siebie w ruchu. Sesja indywidualna, to taki spersonalizowany mini warsztat, na którym możesz w bezpiecznej atmosferze popracować z tym, co aktualnie leży Ci na sercu, na duszy, czy na ciele.

Temat sesji zależy od Ciebie, zarówno o Twoich potrzeb jak i tego, nad czym świadomie wybierasz pracować. Być może chcesz lepiej poznać siebie, zrozumieć swoje ciało, jego język, porozmawiać z innymi częściami siebie. Celem może być zwiększenie umiejętności relaksowania się, albo zwiększenie swobody ekspresji siebie.

Być może potrzebujesz przyjrzeć się jakiemuś swojemu wyzwaniu fizycznemu, psychicznemu, relacyjnemu. W Living Dance Form poruszamy swoje ciało, emocje, umysł i ducha. Od fizyczności przechodzimy do obszarów mniej namacalnych i odwrotnie - wychodząc od tego, co się dzieje w naszej głowie, schodzimy na poziom ciała i odczuć.

Struktura sesji

Każda sesja może wyglądać inaczej, jednak podstawowa struktura jest zwykle ta sama.

 • Zaczynamy od tego z czym przychodzisz, czego oczekujesz, badamy Twój stan obecny.
 • Potem pracujemy z ciałem, w ruchu, w bezruchu, obserwując i śledząc doznania w ciele. Rozmawiamy, poruszamy się razem i obok, we wspólnej przestrzeni. Czasem proponuję ćwiczenia takie, jakie prowadzę podczas warsztatów, czyli ruch z asystą, dotyk, kontakt.
 • Na koniec jest czas na podsumowanie doświadczenia, zebranie wrażeń i poszukiwanie znaczeń.

Przykładowe tematy:

 • być może czujesz, że Twoje ciało dryfuje w jedną stronę, a Ty w drugą, że jesteś jakoś oddzielona od siebie
 • ciało zaczyna Cię denerwować, męczyć, nie rozumiesz tego
 • szukasz większej swobody, ekspresji siebie, poczucia, że jesteś w stanie wyrażać to, kim jesteś i jesteś w tym spójna
 • masz poczucie, że schematy, w których funkcjonujesz, przestały Ci służyć. Mogą to być wzorce mentalne, relacje, sposób funkcjonowania, emocje. Zarówno na sesjach jak i warsztatach pracujemy z wzorcami ruchowymi, wzorcami postępowania i funkcjonowania na co dzień - poznajemy je i przekształcamy.

Jak długo pracować

Zawsze można przyjść po prostu na jedną sesję. Wtedy też ustalamy indywidualny kontrakt, czy będziemy razem pracować, ile sesji planujemy, jak często i jakiego obszaru będą dotyczyć. Pojedyncza sesja trwa około godziny.

Liczba sesji tak naprawdę może być dowolna, można chodzić regularnie i przyglądać się sobie. Najczęściej dobrze jest umówić się na jakiś konkretny czas, aby można było ogarnąć rozwojowy proces i skorzystać z niego jak najwięcej.

Struktura pomaga uchwycić nasze tendencje, wyzwania. Są osoby, które łatwo zaczynają, a nie potrafią doprowadzać spraw do końca. Inne znowu nie są w stanie zacząć. Jeszcze inne próbują wszystko w swoim życiu robić na raz, a inne rozwlekać w nieskończoność i rozdzielać włos na czworo. To są oczywiście tylko przykłady i nie ma jednego dobrego sposobu życia, ale każda z takich tendencji może potencjalnie powodować napięcia w życiu konkretnego człowieka.

Struktura, ramy w których się poruszamy, pomagają zauważyć to, z czym być może warto pracować.

Czego się spodziewać

 • Zasadami, którymi kieruję się w pracy z klientami jest nie robienie niczego na siłę.
 • Staram się patrzeć na feedback zarówno werbalny jak i niewerbalny i podążam za klientem.
 • Nie narzucam własnych rozwiązań i światopoglądu, choć czasem mogę też doradzić i podpowiedzieć, jeśli klientka tego chce.
 • Stwarzam przestrzeń i doświadczenie rozwojowe dla klienta. Nie zależy mi, aby ktoś po sesji dopasował się do jakiegoś ogólnego, akceptowalnego zewnętrznie wzorca. Chyba, że jest to proces tej osoby. Uważam, że nie ma jednej drogi dla wszystkich. To, co jest uzdrawiające i energetyczne dla jednej osoby, może być destrukcyjne dla innej. Styl życia i styl bycia, który uszczęśliwia kogoś, może Ciebie unieszczęśliwiać.
 • Podczas sesji szukamy właśnie tej subiektywnej ścieżki, która pozwoli danej osobie się rozwinąć i rozkwitnąć zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Szukamy drogi do samopoznania i mocy, która pozwoli podążać własną ścieżką, kreować swoje życie w zgodzie ze sobą i w harmonii z naszym otoczeniem.

Moje sesje są połączeniem metod rozwoju osobistego, terapii ruchem, medytacji, pracy z ciałem i treningu uwagi. Nie są jednak psychoterapią.

Umów się na sesję

Pojedyncza sesja trwa około godziny. Sesje mogą odbywać się online lub na żywo - Warszawa Ursynów. 

Wypełnij formularz i napisz do mnie, zapytaj, jeśli coś nie jest jasne. W formularzu możesz również podać numer swojego telefonu i poprosić o kontakt telefoniczny.


>