Supermoce ukryte w ciele - stwórz mapę swojego ciała w ruchu     16.04.2023 Warszawa

Jak dobrze znasz swoje ciało? Jak dobrze czujesz swoje ciało? Czy masz swoją osobistą mapę ciała?

Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że oczywiście, że znamy swoje ciało, czujemy je i mamy jego mapę - ręce, nogi, tułów, głowa. Czasem kręgosłup. Potem dochodzimy do wniosku, że są większe szczegóły - stopy, kolana, uda, kręgi w kręgosłupie itd. Albo myślimy sobie - ciało to ciało, o co chodzi z mapą.

A niezależnie od tego, czy zastanawiamy się nad tym, czy nie, to mamy w głowie i w swojej świadomości pewną mapę własnego ciała. Są na niej miejsca, które znamy, lubimy, dbamy o nie. Są miejsca, których nie lubimy, męczymy je albo próbujemy zmieniać, możemy mieć wrażenie, że nie są nasze. Są też takie miejsca, o których nie myślimy i często zapominamy - to by były mniej wyraźne miejsca na naszej mapie, albo puste miejsca. Są też miejsca, które nam jakoś doskwierają, bolą czy też w inny sposób dają o sobie znać.

Gdy popatrzymy na ciało i zastanowimy się, które miejsca nam umożliwiają różne rzeczy w życiu, pomagają realizować cele, marzenia, są naszym zasobem, to też pojawią się na naszej mapie dodatkowe punkty odniesienia. I być może są też miejsca tajemnicze, które nas zaciekawiają, albo zauważamy je częściej u innych.

Na naszej mapie znajdą się też drogi i połączenia pomiędzy miejscami - takie, z których częściej korzystamy i takie, które wydają się nie połączone, po prostu znalazły się na jednej mapie.

Dobrze jest raz na jakiś czas odkrywać swoją własną mapę, doświadczać jej w ruchu, tworzyć na nowo, uzupełniać.

Podczas warsztatu naszkicujemy swoje własne mapy, poruszymy różnymi zakamarkami swojego ciała, powydobywamy ruch i związane z nim moce, które mogą nam się przydać w codziennej wędrówce przez życie.


Nie jest wymagane doświadczenie taneczne, nie ma też specjalnych wymagań, jeśli chodzi o kondycję. Tak naprawdę wystarczy mieć ciało, chęć i wygodny strój do turlania się po matach. Dobrze ubrać się na cebulkę, a poruszamy się boso lub w skarpetach.

Niedziela 16 kwietnia godz. 16-19

Miejsce: Aikido Tanren Dojo, ul. Herbsta 4, Warszawa 

Cena 120 zł. 

Zapisz się tutaj, wypełnij formularz: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfG1vI8ArQnvrBKzjAzwZA78_ScSByzqM-zWQn8Wm4DizpOdA/viewform?usp=sf_link

Terminy i tematy kolejnych warsztatów:

21.05 - (???)
18.06 - (???)

Chcesz być na bieżąco z warsztatami?

Zapisz się do mojego newslettera i odbierz również dwa prezenty - ebook "5 rzeczy o ciele, które warto wiedzieć" oraz krótką medytację audio do rozgrzewki ruchowej.

>