Przeciąganie i rozciąganie

0  komentarzy

Dzisiaj zapraszam Cię do poeksperymentowania ze mną przeciągania i rozciągania ciała na różne sposoby. To nie jest film tylko do oglądania, ale do ćwiczenia z.
Przeciąganie, rozciąganie, stretching, wydłużanie, rozszerzanie, otwieranie. Tych ruchów potrzebujemy jak kania dżdżu, jak to mówił mój ulubiony lekarz. I tego rodzaju ruchu nam często brakuje, no chyba, że ktoś chodzi na jogę, wtedy ma rozciągania pod dostatkiem.

Gdy siadamy sobie wieczorem na kanapie, to rozluźniamy się, a przynajmniej zdarza nam się. Gdy nosimy zakupy, przesuwamy meble, ładujemy rowery na dach czy nosimy dziecko - budujemy siłę, przynajmniej w teorii. Ale kiedy właściwie się przeciągamy w naturalny sposób? Może jak próbujemy sięgnąć na górną półkę szafki? Tylko, że kładziemy tam zwykle rzeczy, których rzadko używamy.

Naturalnym momentem do przeciągania, leniwego obudzenia się jest poranek, w łóżku, po przebudzeniu. Mało kto z nas to regularnie robi i to jeszcze w taki sposób, żeby dać sobie na to więcej czasu? Jeśli musisz wstawać bardzo wcześnie, nastawiasz budzik i jak zadzwoni, to albo przekręcasz się na drugi bok, albo szybko wyskakujesz z łóżka. A gdzie czas na kocie przeciąganie? Albo psie, psy też się lubią przeciągać?

Eksperymentuj z przeciąganiem

Świadomie daj sobie okazję do przeciągania się na różne sposoby. Nie tylko dzisiaj, ale przez kilka kolejnych dni i zobacz, czy zauważysz jakąś różnicę.

  • Poeksperymentuj w łóżku, po przebudzeniu, albo nawet teraz. Połóż się i wyginaj się, przeciągaj, rozciągaj, sięgaj kończynami w różne strony. 
  • Poeksperymentuj z przeciąganiem się bardziej siłowym, gdy chcesz silniej zadziałać, uruchomić mięśnie, sięgnąć naprawdę dalej. 
  • Poeksperymentuj również z przeciąganiem bardziej miękkim, delikatnym, gdzie możesz wykorzystać ciężar ciała, grawitację, pochylanie się w różne strony i bardziej obserwowanie, jak ciało może się wtedy przeciągać, rozciągać, wydłużać i otwierać.
  • Poeksperymentuj przeciąganie pomiędzy różnymi skrajnymi punktami swojego ciała p. prawa/lewa dłoń, stopa - ręka, kolano biodro, kość ogonowa i wierzchołek kręgosłupa.
  • Poeksperymentuj z rozciąganiem i rozszerzaniem się pomiędzy środkiem swojego ciała a którąś z kończyn.
  • Wreszcie poeksperymentuj z rozciągającymi ruchami skrętnymi, ich nam również brakuje. Sięgnij prawą dłonią za lewy bok, albo lewą dłonią pomiędzy nogami w kierunku pleców. Albo lewą stopą za prawą dłoń.

Tag


Może to Ciebie zainteresuje

Moment mocy jest teraz

Moment mocy jest teraz
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>