Obejmij uwagą całe ciało w ruchu

0  komentarzy

Tak samo jak warto trenować skupianie uwagi na jednym miejscu w ciele, tak samo warto również umieć rozciągać swoją uwagę na całe ciało, obejmować nią większy obszar rzeczywistości.

Gdy skupiamy się na kawałku, na jakiejś czynności, zadaniu, myślimy o jakiejś jednej sprawie, to tracimy obraz całości, zapominamy o innych potrzebach. Umiejętność skupiania uwagi i wytrwania dłużej w jednej aktywności trenowaliśmy w poprzednim odcinku.

Dzisiaj zapraszam Cię do poszerzania pola widzenia, czucia siebie jako całości, tworzenia w swojej świadomości mapy całości. Poczuj przód ciała, tył ciała, kończyny, brzuch, czubek głowy, oczy, narządy wewnętrzne. Poczuj siebie, że jesteś, cała. Wówczas, jeśli wejdziesz w jakąś jakość, na przykład rozluźnienie, to rozluźnij się cała, każdy kawałek, który będziesz w stanie w sobie zlokalizować. Nie tylko zamaczasz stopę w wodzie, ale wchodzisz cała do wody, cała się zanurzasz, razem z głową. Więc zanurz się w danym ruchu, w danej jakości cała.

Pobaw się, poeksperymentuj, wchodząc w jakieś doświadczenie całą sobą, w jakąś pozycję całą sobą, w jakiś nastrój całą sobą. Rozszerz to doświadczenie jeszcze trochę, włączając w nie całą sferę wokół siebie, całą sferę kinetyczną.


Tag


Może to Ciebie zainteresuje

Moment mocy jest teraz

Moment mocy jest teraz
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>