Podróż w atmosferę i ruch z nastrojem

0  komentarzy

W poniższym filmie zapraszam do eksperymentowania z atmosferą i nastrojem w ruchu. Zarówno nastrój, jak i atmosfera może stać się impulsem do ruchu, a potem do całego tańca. Możesz  podążyć za nastrojem zmieniając muzykę, muzykę, którą znasz, a która wywołuje u Ciebie konkretny nastrój. Zrób sobie podróż w czasie do dawnych miejsc, do dawnego czasu i wejdź świadomie w to, co się pojawia. Mogą Ci w tym pomóc zdjęcia. Albo historie, które wspominasz.

Nie wybieraj sobie najbardziej traumatycznych przeżyć, szczególnie do takiej samotnej pracy, bez jakiegoś wsparcia. Polecam wybranie takiego czasu lub nastroju, który Cię zaciekawia, któremu chcesz się lepiej przyjrzeć, wziąć do pracy w swoim wewnętrznym laboratorium. Albo taki czas czy miejsce, za którym tęsknisz.

Przenieś się tam, zobacz, co tam takiego jest ważnego teraz, co być może chcesz zabrać ze sobą do teraźniejszości. Ale zanim coś stamtąd weźmiesz, najpierw zanurz się w tym, doświadcz, wejdź głębiej i poeksperymentuj. Zwykle, gdy za czymś tęsknimy, np. za młodością, albo za swoją pomysłowością kiedyś, to czujemy się od tego w jakiś sposób oddzieleni. My jesteśmy tu, a tamto jest tam, kiedyś w przeszłości, albo daleko. Dlatego ważne jest, aby najpierw tam wejść, przenieść się w czasie, przenieść się w przestrzeni i rozgościć się w tej nowej rzeczywistości. Poczuć, że ona jest tu wokół ciebie, alby ty jesteś tam. I pobyć, poruszać się w tym wszystkim co się pojawi, poruszać się z tym poczuciem bycia młodą, albo z byciem bardzo kreatywną.

Ta wiedza w nas jest, są wspomnienia, są wystarczające wyobrażenia, aby z nimi popracować i nasycić się czymś, czego potrzebujemy. Albo odkryć coś dla siebie. Potem możemy to coś, albo kawałek tego doświadczenia zabrać do siebie, do tego czasu, do swojej przestrzeni i swojego życia. I można to zrobić bardzo na poważnie. Ale też nie nazbyt poważnie. Niech to będzie przygoda. Możesz przenieść się w jedno miejsce na dłużej. Możesz zrobić maraton i odwiedzić na krócej kilka miejsc, jak to Strażnicy Galaktyki potrafią się z niesamowitą prędkością przenieść z jednej planety na drugą. 

Z niektórych podróży jesteśmy w stanie zabrać więcej, z niektórych mniej. Czasem niczego nie zabierzemy. To, za czym tęsknimy w przeszłości, może okazać się nie takie aktualne, gdy wejdziemy w dane doświadczenie teraz. Ale to potrzeba sprawdzić i wejść w ciało teraz. I również nie odpuszczać za wcześnie.

Zadaj sobie pytanie, co mogę wziąć dla siebie teraz, w jakich obszarach teraz mogę być taka. Pozwól sobie na kreatywność, na eksperymenty. A jak się pogubisz, przenieś uwagę do ciała, do oddechu, do tego, jak się poruszasz i pozwól sobie na ruch. Pozwól swojemu ciału poruszać się, czując lub wyobrażając sobie, że jesteś w tym miejscu, czasie, czy w tej scenerii, którą wybrałaś. Troszeczkę oddalając się od konkretnych wspomnień, jeśli te Cię za bardzo wplątują.

Tak więc zapraszam do obejrzenia, do eksperymentowania, do ruchu. W filmie jest więcej niż tutaj w tekście, podaję też przykłady, gdy dana jakość jest tylko w jednej części ciała. I na koniec trochę szczerego kawałka z backstage'u. 


Tag


Może to Ciebie zainteresuje

Moment mocy jest teraz

Moment mocy jest teraz
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
>